Medycyna mitochondrialna to intensywnie rozwijany w ostatnim czasie dział medycyny, którego osiągnięcia są ogromne. To właśnie dzięki medycynie mitochondrialnej wiemy, jak wielką rolę w funkcjonowaniu organizmu pełnią mitochondria. Wskazuje ona na szereg substancji, które korzystnie wpływają na kondycję mitochondriów. Jedną z nich jest koenzym Q10.

Jakie substancje mitochondrialne są znane?

Medycyna mitochondrialna wskazuje na różne substancje mitochondrialne. Zalicza się do nich: selen, glutation, l karnityna, witamina B12, witamina C, witamina D3, kwas alfa liponowy, witamina B3, witamina K2. Dostępne są w sprzedaży wysokiej jakości suplementy diety, które pomagają w utrzymaniu mitochondriów w dobrej formie. Przykładem takich preparatów jest witamina K2 MK7, chrom w tabletkach oraz mangan suplement.

Rola koenzymu Q10

Koenzym Q10 to substancja, która ma ogromne znaczenie w procesie pozyskiwania energii. Aby mitochondria mogły pracować prawidłowo, w komórkach musi zgromadzić się odpowiednia ilość tej substancji. Wspiera on metabolizm, wykazuje działanie synergistyczne w stosunku do witaminy B3. Zaleca się zażywanie chromu w stanach zmęczenia, a także wówczas, gdy wydolność organizmu jest z jakiegoś powodu zmniejszona. Wskazany jest także wtedy, kiedy zmagamy się z silnym i długo utrzymującym się stresem.

Medycyna mitochondrialna to dział medycyny, który daje duże nadzieje na przedłużenie nam życia. Koenzym Q10 jest jedną z istotnych substancji mitochondrialnych, której rola w organizmie jest naprawdę ogromna.

Koenzym Q10 i jego rola