Mitochondrialna terapia metaboliczna to system żywieniowy, który ma na celu odbudowę metabolizmu i zastąpienie głównego paliwa organizmu glukozą i tłuszczami. Podstawą terapii jest wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa, średnio białkowa dieta, która opiera się na spożywaniu produktów wysokiej jakości.

Specyfika terapii mitochondrialnych

Medycyna mitochondrialna stosuje tutaj substancje mitochondrialne, w których jest witamina b complex, witamina k2, witamina b3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina d3, witamina c, witamina b12, glutation. Terapie te zostały opracowane przez naukowców dla osób cierpiących na jedną lub więcej poważnych chorób, w tym onkologię, cukrzycę typu 2, choroby neurodegeneracyjne (choroba Alzheimera) i inne formy demencji, a także otyłość. Tterapia jest odpowiednia również dla osób, które chcą zoptymalizować swoje zdrowie i spowolnić proces starzenia.

Energia jest wytwarzana przez mitochondria

Możliwe, że słyszałeś o mitochondriach na lekcjach biologii w liceum. Mitochondria to małe organelle (podobne do mikroorganizmów), są obecne w prawie wszystkich komórkach. Jedną z ich najważniejszych funkcji jest wytwarzanie energii poprzez łączenie składników odżywczych z glukozy i tłuszczów, które konsumują ludzie z tlenem, który wdychają ludzie. Mitochondria stanowią 10% całkowitej masy ciała, a ich liczba w komórkach osoby dorosłej wynosi około 10 milionów. Im wyższa aktywność metaboliczna komórek – i takie komórki znajdują się w sercu, mózgu, wątrobie, nerkach i mięśniach – tym więcej mają mitochondriów.

Mitochondrialna terapia