Medycyna mitochondrialna to dział medycyny, który pojawił się stosunkowo niedawno. Jest jeszcze dość mało znany. Tymczasem okazuje się, że dzięki medycynie mitochondrialnej nasze życie może ulec znacznemu wydłużeniu. Medycyna mitochondrialna to także lepsze zdrowie. Opiera się ona na substancjach mitochondrialnych, których rola jest ogromna.

Czym zajmuje się medycyna mitochondrialna?

Przedmiotem medycyny mitochondrialnej są mitochondria. Są to struktury komórkowe, których zadaniem jest produkcja energii. Znajdują się one w każdej komórce żywej. Kiedy zaczynają niedomagać, znacznemu pogorszeniu ulega kondycja całej komórki, a tym samym organizmu. Medycyna mitochondrialna zna wiele substancji mitochondrialnych, które obecnie dostępne są w postaci wysokiej jakości suplementów.

Jakie substancje mitochondrialne są znane?

Mało kto potrafi wskazać substancje mitochondrialne. Tymczasem w większości są to doskonale znane nam witaminy. Substancje mitochondrialne to między innymi witamina K2, witamina B3, selen, witamina D3, witamina C, witamina B12, koenzym Q10, glutation, l karnityna i kwas alfa liponowy. To także chrom i mangan.

Zakup suplementów dostarczających wymienionych substancji nie stanowi obecnie żadnego problemu. Przykładem jest chrom w tabletkach, mangan suplement, witamina B Complex, a także witamina K2 MK7. Decydując się na suplementację substancji mitochondrialnych, warto zadbać o to, aby sięgać po produkty znanych i cenionych producentów. To gwarancja ich skuteczności. Medycyna mitochondrialna bez wątpienia będzie rozwijać się dalej.

Różne substancje mitochondrialne